Citroen Berlingo tylna belka

Najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić bliskim, sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo, powinieneś nie zapominać o systematycznych przeglądach samochodu. Jeżeli jesteś właściciele Citroen Berlingo musisz wiedzieć, że uszkodzenie tylnej belki to częsty problem tego modelu, zwłaszcza ten, który należy do pierwszej generacji. Druga generacja otrzymała nie tylko inne, nowe kształty, ale również lepsze zawieszenie. Stwierdzono, iż w przypadkach wykorzystywania Citroena Berlingo do celów dostawczych tylna belka psuje się częściej. Powodem jest przeciążenie auta. Podczas naprawy w Citroen Berlingo tylnej belki wymianie podlegają zazwyczaj takie elementy jak: czopy, łożyska, uszczelniacze oraz tuleje metalowo-gumowe poprzecznicy.

Sygnały, których nie wolno lekceważyć, gdyż mogą oznaczać uszkodzenie belki

Jako właściciel Citroena Berlingo powinieneś wiedzieć jakie objawy świadczą najpewniej o uszkodzeniu tylnej belki. A zatem oto sygnały, które mówią, że z Twoim autem nie dzieje się dobrze:

skorodowanie czopów i łożysk igiełkowych w wyniku wilgoci przenikającej do środka tylnej belki,

odgłosy trzasków i pisków świadczące o zatarciu się łożysk,

luzy i stuki, które powstały na skutek wytarcia się elementów tylnej belki (utrata geometrii, która objawia się pochyleniem kół do wewnątrz pojazdu,

utrata amortyzacji, która wynika z owalizacji otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub w belce,

niekorzystna zmiana parametrów rozbieżności bądź zbieżności tylnych kół,

nadmierne zużycie się bieżnika opon po wewnętrznej stronie,

odczuwalna niestabilność podczas prowadzenia auta podczas jazdy po nierównej drodze,

metaliczne odgłosy oraz obniżenie tyły samochodu na skutek uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących w wyniku bocznej kolizji,

defekty elementów metalowo-gumowych, które mocują tylną belkę do nadwozia spowodowane kolizją.

TYLNABELKA.COM prowadzi sprzedaż tylnych belek po regeneracji. Jeżeli chciałbyś zakupić jedną z nich, firma może nadać ją do Twojego domu bądź na inny wskazany przez Ciebie adres. W ramach zakupu otrzymasz 3-letnią gwarancję na tylną belkę.

Tylna Belka

  • Regeneracja i naprawy tylnych belek we francuskich autach.

TYLNABELKA.COM
Westerplatte 55B
58-100 Świdnica
tel. 730 970 011

Zobacz także:

Wypożyczalnia aut Łódź

Wypożyczalnia aut Łódź

Zbiornik na paliwo

Zbiornik na paliwo